Wand anestēzija (stomatoloģija)

Wand STA anestēzija

«Wand STA» izgudroja 1995. gadā Amerikā. Sākotnēji to izmantoja tikai VIP klientiem, galvenokārt Holivudas zvaigznēm. Pašlaik to sekmīgi lieto daudzās pasaules valstīs, un nu jau divus gadus tā ir pieejama Latvijā.

Kas ir «Wand STA»?

Tā ir datora kontrolēta lokālās anestēzijas ievadīšanas sistēma, kuras galvenais princips ir veikt zobu anestēziju absolūti bez sāpēm un bez duršanas. Turklāt atšķirībā no klasiskā atsāpināšanas paņēmie na ar šļirci, kad tiek anestezēta ne tikai puse žokļa, bet arī vaigs, mēle un lūpas, ar šo sistēmu var padarīt nejutīgu tikai vienu konkrēto zobu un smaganu tam apkārt. Tas nozīmē, ka pēc šīs manipulācijas nav vēl pāris stun du jāstaigā ar šķību muti, bet var droši atgriezties sabiedriskajā dzīvē – brīvi sarunāties, uzstāties, dziedāt, ēst un dzert. Un bērni pēc zobu ārstēšanas vairs nesakodīs vaigus un lūpas. Kā tas notiek? Šim nolūkam izmanto speciālu datorizētu «Wand STA» iekārtu. Kabatiņā starp zobu un smaganu ieliek (nedur!) ļoti smalku vienreizējās šļirces adatiņu, kas ļaus viegli piekļūt nepieciešamajai vietai. Atšķirībā no tradicionālās injekcijas, ko veic ar mehānisku spiedienu, «Wand STA» anestēziju lēni pilina tieši vajadzīgajā vietā. Iekārta pati kontrolē anestēzi jas padeves plūsmu, tās ātrums.
ir 1 piliens 2 sekundēs. Tādējādi anestēzija iesūcas pakāpeniski un atsāpina tikai vajadzīgo zobu. Šo iekārtu var izmantot, arī vei cot tradicionālās injekcijas, bet tās izdara nesāpīgi. Piemēram, viena zoba anestēziju neizman to, ja ir sastrutojis zobs, jo lokālā anestēzija tik labi neiedarbojas. Tad anestēziju injicē ar «Wand STA» iekārtas palīdzību, jo, pili not lēnītēm, nekas nesāp. Ir vai rāki veidi, kā anestezēt zobus; kurš ir vispiemērotākais veids, to noteiks ārsts, taču ir svarīgi apzi nāties, ka ar jebkuru anestēzijas metodi vairs nebūs jācieš sāpes.

Jaunā atsāpināšanas metode ir piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem. To var izmantot, ne tikai ārstējot vai raujot zobus, bet arī slīpējot zobus protezēšanai un veicot zobu higiēnu, ja ir ļoti jutīgi zobi.

Ieteikums! Jauno metodi vēlams izmantot bērnu zobu ārstēšanai, jo tā palīdz izvairīties no bailēm, ko agrā bērnībā var radīt zobārsta apmeklējums. Ar «Wand STA» sistēmu veikto atsāpināšanu bērns pat nepamana, jo viņš redz tikai pildspalvai līdzīgu priekšmetu biedējošās šļirces vietā. Tas atvieglo gan zobārsta darbu, gan saudzē vecāku nervus.